Anna Fotyga o sytuacji w Mjanmie

Podczas dzisiejszego dnia sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego w Strasburgu odbyła się dyskusja na temat sytuacji w zakresie praw człowieka w Mjanmie, w tym sytuacji grup religijnych i etnicznych. W debacie głos zabrała #AnnaFotyga 🇵🇱.
Anna Fotyga przywołała słowa wysokiej komisarz Narodów Zjednoczonych ds. praw człowieka Michelle Bachelet, według której sytuacja po przewrocie w Mjanmie stała się wielowymiarową katastrofą praw człowieka. „Junta prześladuje niewinnych ludzi, szczególnie mniejszości etniczne i religijne” – mówiła Fotyga, która zabiegała, by w tekście rezolucji znalazł się zapis o obronie chrześcijan w tym kraju.
Współautorka rezolucji mówiła, że Rosja i Chiny blokują rozsądne rozwiązania na poziomie Rady Bezpieczeństwa ONZ, jednocześnie korzystając znacząco na dostawach broni dla junty. „Musimy wspólnie, jako kolektywny Zachód, takie miejsca jak Mjanma, a także istotna dla nas Ukraina, wspierać i ustawiać bardzo wysoko na liście naszych priorytetów, kiedy angażujemy się w dialog z naszymi systemowymi rywalami ” – podkreśliła Fotyga.

Powiązane wpisy

Leave a Reply

Anna Fotyga
X