Single Blog Title

This is a single blog caption
17 Lipiec 2018

Wizyta w Waszyngtonie

Szereg spotkań w Białym Domu, Kongresie, instytucjach rządowych oraz rozmów z ekspertami najważniejszych amerykańskich think-tanków znalazło się w programie wizyty Anny Fotygi w Waszyngtonie, gdzie w tym tygodniu przebywa prezydium Grupy EKR.
W Białym Domu Anna Fotyga spotka się m.in. z Gabrielle Cowan, starszym doradcą ds. polityki zagranicznej oraz dyrektorami Rady Bezpieczeństwa Narodowego Julią Friedlander oraz Victorią Coates. Kolejnymi rozmówcami na 1600 Pennsylvania Avenue będą Larry Kudlow, dyrektor Narodowej Rady Gospodarczej oraz Witney Casey – odpowiedzialnym za rozwój naukowy i technologie.
Rozmówcami prezydium EKR będą kongresmeni, w tym m.in. Joe Wilson (przewodniczący EU EU CAUCUS), Ron Johnson (komisja spraw zagranicznych, przewodniczący podkomisji ds. Europy); Mike McCaul (przewodniczący komisji bezpieczeństwa narodowego), Paul Gosar (przewodniczący komisji surowców naturalnych, w tym energii), Louis Gohmert (komisja surowców naturalnych), Steve King (komisja ds. rolnictwa i małej przedsiębiorczości).
Istotnym punktem wizyty prezydium EKR będą spotkania z przedstawicielami administracji, w tym z Asystentem Sekretarza Stanu ds. Europy i Eurazji, Wessem Mitchellem. Podczas kolejnych spotkań w Departamencie Bezpieczeństwa Krajowego poruszone zostaną kwestie zwalczania terroryzmu, bezpieczeństwa cybernetycznego oraz cła i ochrony granic. Wśród rozmówców rządowych znajdują się również dyrektorzy departamentów handlu i komunikacji. Europosłowie spotkają się także z pracownikami Kongresu i Białego Domu.
Wśród spotkań z przedstawicielami think-tanków należy wspomnieć Heritage Foundation, Congressional Institute, International Republican Institute, American Enterprise Institute, Competitive Enterprise Institute, Atlantic Council, Hudson Institute, Foundation for Defense of Democracies, Institute for the Study of War, American Foreign Policy Council. Planowane są także spotkania z przedstawicielami środowisk konserwatywnych ze stolicy Stanów Zjednoczonych. Wizytę w Waszyngtonie rozpoczęło i zakończy spotkanie z ambasadorem RP w Waszyngtonie Piotrem Wilczkiem, w którego towarzystwie Anna Fotyga złożyła kwiaty na gronie Jana Karskiego i jego rodziny na cmentarzu Mount Olivet. W planach jest także spotkanie z Davidem O’Sullivanem, ambasadorem UE w Stanach Zjednoczonych.
Anna Fotyga spotka się ponadto z przewodniczącym Republican National Committee, Bobem Paduchik, oraz weźmie udział w konferencji Atlantic Council dotyczącej bezpieczeństwa wyborów, z udziałem senatorów Marco Rubio i Marka Warnera.

 

Leave a Reply