Anna Fotyga: We współczesnym świecie nie ma miejsca na państwowy terroryzm

W trakcie dzisiejszego, trzeciego dnia sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego w Strasburgu odbyła się debata na temat eskalowania przez Rosję wojny przeciwko Ukrainie. W dyskusji wypowiedziała się europosłanka PiS Anna Fotyga.
Anna Fotyga mówiła, że fenomenalna obrona ukraińskiej armii i postawa Ukraińców podczas trwającej wojny sprawiły, iż Rosja ponosi poniżającą klęskę, a Putin i rosyjskie instytucje podjęły serię błędnych decyzji. „Putin ponowił swoje groźby nuklearne nie tylko w stosunku do Ukrainy, ale i do kolektywnego Zachodu” – powiedziała europoseł.
Polska polityk zaapelowała do zachodnich mediów i poszczególnych polityków, aby powstrzymali się od udziału w grze Putina, od powtarzania tego, że istnieje groźba wojny nuklearnej. Według Anny Fotygi, właściwe działania, które należy podjąć na Zachodzie to wzmocnienie planów odstraszania nuklearnego. „Musimy sprawić, że Putin i elity rosyjskie będą pewne, że jakikolwiek atak na Ukrainę, jej sąsiada, sojusznika, czy którekolwiek państwo europejskie będzie ostateczne dla niego i jego kraju” – podkreśliła Anna Fotyga. „We współczesnym świecie nie ma miejsca na tego typu terroryzm państwowy”- zakończyła polityk.

Powiązane wpisy