Single Blog Title

This is a single blog caption
05 Kwiecień 2012

Obchody II rocznicy katastrofy smoleńskiej

Zapraszamy na obchody II rocznicy katastrofy smoleńskiej, które organizowane są w Warszawie i w Gdańsku 10.04.2012 roku.

Warszawa

godz. 8.00 – msza św. w kościele seminaryjnym, ul. Krakowskie Przedmieście 52/54, po mszy przejście pod Pałac Prezydencki, ul. Krakowskie Przedmieście 46/48

godz. 8:41 – Apel Poległych, Pałac Prezydencki, zapalenie zniczy i złożenie tulipanów

godz. 16:30 – przemówienie Jarosława Kaczyńskiego pod Pałacem Prezydenckim

godz. 19:00 – msza św. w katedrze św. Jana, ul. Kanonia 6. Księża z Węgier chcą wziąć udział w koncelebrze. Po mszy Marsz Pamięci.

Gdańsk

Marsz milczenia w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej w Gdańsku

Marsz przejdzie ulicami Gdańska – 10 kwietnia (wtorek) z kościoła Świętej Brygidy do katedry Mariackiej.

Marsz poprzedzi Msza Święta w kościele Świętej Brygidy o godz. 18.30 sprawowana  w intencji ofiar katastrofy.

Uczestników Marszu Milczenia zachęcamy do zakupienia (w kościele) kwiatów  od wolontariuszy Caritas, z których dochód w całości przeznaczony zostanie na funkcjonowanie Domu Hospicyjnego św. Józefa w Sopocie. Podczas tego Marszu, żółte żonkile symbolizujące nadzieję, będą podstawowym symbolem, które każdy z uczestników może złożyć pod Pomnikiem Tragedii Smoleńskiej  w Bazylice Mariackiej.

Ze względu na charakter wydarzenia prosimy o nieprzynoszenie własnych flag i transparentów na Marsz Milczenia. Najlepszym wsparciem tej inicjatywy będzie wzięcie w nim udziału i zakupienie kwiatów – datków na rzecz hospicjum Caritas.

Leave a Reply