„Zło trzeba nazwać złem. Naszym prawnym obowiązkiem wynikającym z prawa międzynarodowego jest zrobić wszystko, żeby to zło powstrzymać jak najszybciej!”

Podczas sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego🇪🇺 miała miejsce dyskusja na temat konkluzji z posiedzenia Rady Europejskiej, które odbyło się w Brukseli w dniach 24–25 marca 2022 r., a dotyczyło m.in. ostatnich wydarzeń związanych z wojną w Ukrainie oraz sankcji UE wobec Rosji i ich stosowania. W debacie z ramienia PiS w PE głos zabrała #AnnaFotyga🇵🇱.
Anna Fotyga mówiła, że każdy z czynnych polityków, zmierzy się kiedyś z pytaniami co zrobił, by powstrzymać Rosję. „Co Ty zrobiłeś, kiedy bestie mordowały Ukraińców, kobiety, dzieci, starców? Ich ciała noszą ślady działań wskazujących w sposób oczywisty na popełnienie zbrodni przeciwko ludzkości” – mówiła polska polityk.
„Zło trzeba nazwać złem. Naszym prawnym obowiązkiem wynikającym z prawa międzynarodowego jest zrobić wszystko, żeby to zło powstrzymać jak najszybciej” – zaznaczyła. Była szefowa polskiej dyplomacji uważa, że wśród koniecznych działań jest nałożenie zmasowanych, całkowitych i szczelnych sankcji, nałożonych i przestrzeganych w pełnej solidarności. Ponadto za konieczne eurodeputowana uważa dostarczanie broni Ukraińcom, bo „walczą oni w wojnie sprawiedliwej”. „Walczą o swoją wolność i walczą o życie swoich dzieci i matek” – dodała.
Anna Fotyga zwróciła się także do przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, przypominając, iż przyszła niedziela będzie dniem wspomnień. „Nasi bracia Ukraińcy to na pewno zrozumieją, będzie to dzień wspomnień wielkiego przyjaciela Ukrainy, człowieka, który najmocniej i najwcześniej ostrzegał przed zbrodniczą polityką Kremla, ŚP Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który zginął w katastrofie smoleńskiej. Cześć Jego Pamięci” – zakończyła była szefowa polskiej dyplomacji.

Powiązane wpisy

Anna Fotyga