Polska od dawna była obecna na Tajwanie. Czas, by inni poszli naszym śladem

 

Dziś europosłowie przyjęli sprawozdanie dotyczące stosunków politycznych i współpraca między UE a Tajwanem. W imieniu grupy EKR głos w dyskusji na ten temat zabrała Anna Fotyga.

 Anna Fotyga stwierdziła, że powstałe z inicjatywy grupy EKR sprawozdanie Parlamentu Europejskiego ma znaczenie historyczne. Eurodeputowana PiS podziękowała sprawozdawcy oraz kontrsprawozdawcom za bardzo szerokie podejście do kwestii Tajwanu, ale również wypracowanie zrównoważonego dokumentu. Wyraziła jednocześnie nadzieję, że Komisja Europejska i wysoki przedstawiciel ds. polityki zagranicznej i bezpieczeństwa UE wdrożą w życie istotne zalecenia zawarte w tekście. „Mam nadzieję, że mimo presji ze strony Chińskiej Republiki Ludowej, zarówno na morzu jak i w przestrzeni powietrznej Cieśniny Tajwańskiej, społeczeństwo Tajwanu będzie w stanie rozwijać swoją kwitnącą demokrację i innowacyjną gospodarkę. Wzmocnione relacje pomiędzy Unią a Tajwanem przyniosą korzyści każdej ze stron” – zaznaczyła.

„Cieszę się, iż przyjęto wszystkie zgłoszone przez nas poprawki, a całość rekomendacji uzyskała tak szerokie poparcie” – komentowała po głosowaniu polska polityk. „Polska od dawna była obecna na Tajwanie. Czas, by inni poszli naszym śladem” – oceniła Anna Fotyga.

 

Powiązane wpisy

Leave a Reply

Anna Fotyga