Single Blog Title

This is a single blog caption
18 Marzec 2021

Zatrzymania dziennikarzy w Mjanmie, w tym Roberta Bociagi – pilne zapytanie do Wysokiego Przedstawiciela

Wojskowy zamach stanu w Mjanmie zbiera krwawe żniwo. Codziennie docierają do nas informacje o zabitych cywilach. O kryzysowej sytuacji w kraju rozmawiałam z ukrywającymi się parlamentarzystami Pyithu Hluttaw. Najważniejszą rolę w informowaniu opinii publicznej o protestach i represjach ze strony władzy odgrywają dziennikarze. DlategoTatmadaw podejmuje także opresywne działania wobec przedstawicieli mediów, w tym zagranicznych korespondentów. Jednym z nich jest Robert Bociaga, niezależny polski dziennikarz</RepeatBlock-By> współpracujący m.in. z CNN i DPA. Został on aresztowany w Taunggyi na wschodzie kraju. Według świadków, miał on zostać pobity i raniony. Jego los pozostaje nieznany.

Proszę Wysokiego Przedstawiciela o podjęcie działań i wystostowanie apelu o natychmiastowe uwolnienie obywateli UE, przedstawicieli mediów, w tym Roberta Bociaga. Zwracam się także z zapytaniem, czy unijni dyplomaci śledzą sytuację przebywających w Mjanmie obywateli UE?

Czy unijnij dyplomaci zwrócili się z żądaniem o natychmiastowy dostęp do  uwięzionych obywateli UE, w tym Roberta Bociagi oraz  zakomunikowania postawionych  im zarzutów?

Leave a Reply