Single Blog Title

This is a single blog caption
14 Grudzień 2017

36. rocznica wprowadzenia stanu wojennego

Dnia 13 grudnia 2017 r. obchodziliśmy 36. rocznicę wprowadzenia w Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej stanu wojennego. W dniu, w którym władze komunistyczne rozpoczęły niekryte i nieskrępowane już niczym używanie środków siłowych, środków terroru wobec własnych obywateli, Anna Fotyga wraz z przedstawicielami Stowarzyszenia „Godność” uczciła pamięć ofiar tych tragicznych wydarzeń.
Była Minister Spraw Zagranicznych RP złożyła tego dnia kwiaty pod gdańskimi pomnikami: R. Reagana i Jana Pawła II, Anny Walentynowicz i Poległych Stoczniowców. Po oddaniu hołdu ludziom sprzeciwiającym się tyrani władz PRL, ludziom szykanowanym i represjonowanym przez komunistów, pomorska Poseł do Parlamentu Europejskiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości udała się do Sali BHP Stoczni Gdańskiej, gdzie odbył się pokaz specjalny filmu dokumentalnego pt. „Zawsze Wierni”.
„Walka o godność człowieka jest ich dewizą – członkowie Stowarzyszenia <<Godność>> choć próbowano im ją odebrać w więzieniach i podczas komunistycznych represji – nie ugięli się. Od 24 lat stają w obronie pokrzywdzonych w stanie wojennym. Walczą o tych, którzy sami już bronić się nie mogą. Przywracają pamięć historyczną, uczą patriotyzmu i podkreślają znaczenie chrześcijańskich wartości.
Stowarzyszenie <<Godność>> to zbiorowy autorytet Pomorza” – w tych pięknych słowach opisano działalność Stowarzyszenia w krótkim opisie filmu.
Podczas wieczornej gali, Anna Fotyga wraz z innymi zasłużonymi została uhonorowana honorowym mianem honorowego członka Stowarzyszenia „Godność”.

 

Leave a Reply