Single Blog Title

This is a single blog caption
06 Październik 2017

Współczesna wojna propagandowa

Wczoraj na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego odbyła się konferencja „Współczesna wojna propagandowa i sposoby jej przeciwdziałania w międzynarodowym środowisku medialnym w kontekście rezolucji Parlamentu Europejskiego w sprawie unijnej komunikacji strategicznej”.
Od kilku lat obserwujemy zmasowany atak rosyjskiej machiny propagandowej, która czynnie realizuje politykę Kremla wprowadzając do przestrzeni publicznej dezinformację, manipulację rzeczywistością, czy propagandę.
W odpowiedzi na te niepokojące działania Parlament Europejski przyjął raport (23.11.2016) w sprawie unijnej komunikacji strategicznej w celu przeciwdziałania wrogiej propagandzie państw trzecich autorstwa polskiej europosłanki Anny Fotygi.
Anna Fotyga z uwagi na obowiązki w Strasburgu nie mogła osobiście uczestniczyć w konferencji, przesłała jednak uczestnikom debaty słowo wprowadzenia w formie nagrania wideo. Fundacja Wolność i Demokracja, organizator konferencji, przygotował specjalną stronę, na której znajdują się także publikacje związane z tematem konferencji.

Leave a Reply