Single Blog Title

This is a single blog caption
20 Lipiec 2017

Czas zająć się głównymi przyczynami migracji

Anna Fotyga przewodniczyła misji SEDE do Włoch, podczas której ocenie poddano sytuację bezpieczeństwa w regionie Morza Śródziemnego. Wizytę we Włoszech Anna Fotyga rozpoczęła od modlitwy przy grobie Św. Jana Pawła II. Delegacja europosłów odwiedziła centralną i regionalną kwaterę prowadzonej przez Frontex operacji Triton w Rzymie oraz Katanii, spotykając się także z władzami centralnymi i lokalnymi, a także odwiedzając ITS San Giusto – okręt flagowy Operacji EUNAVFOR MED Sophia.  Podczas rozmów z oficerami operacyjnymi, władzami włoskimi i oficerami marynarki omówiono wyzwania, z jakimi muszą mierzyć się podczas prowadzenia nadzoru oraz realizując zadania poszukiwawcze i  ratownicze na morzu, zwalczając przemyt i przerzut  imigrantów, a także  zapewniając całościowo sytuację bezpieczeństwa w centralnej części Morza Śródziemnego.

Europosłowie zajmujący się sprawami obronności po raz pierwszy odwiedzili Sojusznicze Dowództwo Połączonych Sił w Neapolu, gdzie uzyskano bezpośrednie informacje o wsparciu NATO dla trwających operacji morskich UE mających zwiększyć bezpieczeństwo morskie w regionie, co stanowi bardzo dobry przykład implementacji zapisów zeszłorocznej warszawskiej deklaracji o współpracy UE i NATO.

„Chcielibyśmy wyrazić  nasze uznanie dla poświęcenia i niestrudzonej pracy mężczyzn i kobiet, reprezentujących władze Włoch, instytucje unijne i państwa członkowskie, którzy podejmują wyzwanie zmierzenia się z bezprecedensową skalą przepływów migracyjnych. Europa nie może i nie pozostawi Włoch samych z tym wysiłkiem. Jesteśmy przekonani, że korzenie migracji muszą zostać rozwiązane w Afryce, co wymaga większej uwagi ze strony Europy, lepszych perspektyw dla młodzieży i możliwości biznesowych dla afrykańskich gospodarek” – powiedziała Anna Fotyga.

Leave a Reply