Single Blog Title

This is a single blog caption
18 Styczeń 2014

Minął rok od śmierci Jadwigi Kaczyńskiej

W czwartek, 16 stycznia 2014 roku poseł Anna Fotyga uczestniczyła w Starachowicach w uroczystości upamiętnienia Honorowej Obywatelki miasta śp. Jadwigi Kaczyńskiej.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą pod przewodnictwem Księdza Biskupa Henryka Tomasika, Ordynariusza Diecezji Radomskiej. Po Mszy Świętej nastąpiło odsłonięcie i poświęcenie tablicy upamiętniającej śp. Jadwigę Kaczyńską w Panteonie Pamięci Narodu Polskiego na placu przed kościołem. Odsłonięcia dokonał Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Tablica odsłonięta została w przeddzień pierwszej rocznicy śmierci Jadwigi Kaczyńskiej. Prezes PiS, który zabrał głos po odsłonięciu tablicy, skupił się w swojej wypowiedzi na wspomnieniach o swojej mamie, o jej działalności w Starachowicach i Warszawie. Podzielił się też z zebranymi na uroczystości, osobistymi wspomnieniami z czasów, gdy wraz mamą i bratem Lechem przyjeżdżali do Starachowic.

W starachowickich uroczystościach uczestniczyli licznie zgromadzeni politycy Prawa i Sprawiedliwości, przedstawiciele władz miasta i powiatu, przedstawiciele organizacji i szkół oraz mieszkańcy Starachowic. Inicjatorem uroczystości był Krzysztof Lipiec, Poseł na Sejm RP, Prezes Świętokrzyskiej Organizacji Prawo i Sprawiedliwość.

W piątek, 17 stycznia 2014 roku poseł Anna Fotyga uczestniczyła w Mszy Świętej w kościele Św. Krzyża w Warszawie w 1. rocznicę śmierci Jadwigi Kaczyńskiej.

1 22132_145271193_n

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło: mypis.pl

Leave a Reply