Anna Fotyga: UE wesprze oczyszczenie Bałtyku z niewybuchów

🌊 UE wesprze oczyszczenie Bałtyku z niewybuchów. Cieszę się, iż udało mi się pozyskać pieniądze na kwestię, która może nie wydawać się pilną, ale której nie można odkładać w nieskończoność, bo już teraz zagraża ona środowisku, naszemu zdrowiu i bezpieczeństwu.
👉🏻 Mam nadzieję, iż polskie🇵🇱 firmy złożą odpowiednie dokumenty. To projekt na dwa-trzy lata, ale gdy ten pilotaż okaże się skuteczny, wówczas możliwe jest jego kontynuacja ze znacznie większymi środkami poprzez tzw. Plan działań. Wiem, że ze strony Komisji Europejskiej jest takie zainteresowanie

Miesiąc temu Rada zatwierdziła zmienioną strategię UE w zakresie bezpieczeństwa morskiego. Problem #UXO (ang. unexploded ordnance – niewybuch) jest tam ujęty aż w pięciu konkretnych działaniach. Zajmuje się nim także Rada Państw Morza Bałtyckiego, a także same państwa. To nie tylko gwarantuje, iż kwestia broni chemicznej i konwencjonalnej w Bałtyku pozostanie w agendzie Unii, ale także będzie celem konkretnych działań, za czym idą określone fundusze. Gorąco zachęcam, by korzystały z nich polskie instytucje i firmy. #Bałtyk to nasze wspólne dobro – mówi #AnnaFotyga🇵🇱.

Anna Fotyga: „Unia Europejska wesprze oczyszczenie Bałtyku z niewybuchów”

 

Powiązane wpisy