12. rocznica katastrofy smoleńskiej

10 kwietnia 2022 r. to dzień, w którym obchodzimy 12. rocznicę katastrofy smoleńskiej🕯
Z tej okazji w całym kraju odbywają się liczne uroczystości państwowe, samorządowe, kościelne czy społeczne. Główne obchody mają miejsce w Warszawie, gdzie już od godz. 7:30 rozpoczęło się składanie wieńców w Sejmie, na Krakowskim Przedmieściu i na grobach ofiar🪦
W Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Józefa Oblubieńca odbyła się Msza Św. w intencji ofiar katastrofy. O godz. 8:41, tej samej, w której miała miejsce największa w historii powojennej polski katastrofa, przed Pałacem Prezydenckim – miejscem spotkań obywateli wspominających 96 ofiar smoleńskiej tragedii – odbył się Apel Pamięci, zaś w całej Polsce zawyły syreny alarmowe ku czci ofiar. Tego dnia oddano cześć poległym również na Cmentarzu Powązkowskim.
Wieczorem od Mszy Św. w Bazylice Archikatedralnej pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela, rozpoczęła się dalsza część państwowych uroczystości, po których Marsz Pamięci przeszedł przed Pałac Prezydencki, gdzie swoje wystąpienie miał Prezes Prawo i Sprawiedliwość – Jarosław Kaczyński.

Prezes Prawo i Sprawiedliwość, Wicepremier J. #Kaczyński w #Warszawa: Wiemy dziś, co się stało pod Smoleńskiem. Jest to odpowiedź zweryfikowana z ośrodkami spoza Polski. Będzie ona przedstawiona w najbliższych dniach opinii publicznej – o tym chciałem powiedzieć w XII rocznicę zamachu.

We wszystkich uroczystościach w 12. rocznicę katastrofy smoleńskiej udział brała #AnnaFotyga.

Powiązane wpisy