Single Blog Title

This is a single blog caption
07 Lipiec 2021

Anna Fotyga na temat 70. rocznicy podpisania konwencji genewskiej

W trakcie sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego w Strasburgu odbyła się debata na temat 70. rocznicy podpisania konwencji genewskiej. W imieniu grupy EKR głos w dyskusji zabrała eurodeputowana PiS Anna Fotyga.

“Konwencja genewska z 1951 roku nawet dziś daje najbardziej wszechstronną definicję statusu uchodźcy oraz ich praw” – mówiła Anna Fotyga. Eurodeputowana wskazała, iż określa ona podstawowe zasady niedyskryminacji, niekarania, czy niewydalania uchodźców.

Anna Fotyga przytoczyła wypowiedziane kilka lat temu w Kongresie słowa dowódcy sił NATO w Europie generała Philipa Breedlove, który zeznał, że Rosja i syryjski dyktator Baszar al-Asad celowo wykorzystywali uchodźców “jako broń”, by zdestabilizować Zachód. “Dziś mamy kolejny kryzys. Motywowany przez Rosję uzurpator – Łukaszenka chce zdestabilizować Litwę, terytorium Unii i NATO” – przestrzegała była szefowa MSZ i dodała, że UE musi o tym pamiętać i wykazać się solidarnością w ochronie litewskiej granicy przed przemycanymi przez reżim Łukaszenki uchodźcami z Bliskiego Wschodu.

Leave a Reply