Single Blog Title

This is a single blog caption
10 Luty 2020

Wyjazdy studyjne do Parlamentu Europejskiego w Brukseli

Wraz z początkiem lutego 2020 roku grupa ponad 100 osób z całego Pomorza wzięła udział w wyjazdach studyjnych do Parlamentu Europejskiego w Brukseli. W wyjeździe zorganizowanym przez Annę Fotygę Poseł do Parlamentu Europejskiego udział wzięli m.in. uczniowie pomorskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych, laureaci konkursów historycznych i plastycznych, działacze społeczni czy przedstawiciele środowisk patriotycznych.
W trakcie pobytu w Belgii setka Pomorzan miała możliwość zwiedzenia historycznego centrum belgijskiej stolicy oraz bajkowej Brugii, jak również wzięcia udziału w przygotowanych na ten czas uroczystości z okazji 100-lecia powrotu Polski nad Bałtyk. Z tej okazji, 5 lutego 2020 r., z inicjatywy byłej Minister Spraw Zagranicznych RP Pani Anny Fotygi, w sercu Unii Europejskiej odbyła się międzynarodowa konferencja „Maritime security and the blue economy. Freedom of navigation and the future of maritime trade”, w której udział wzięli wybitni eksperci w dziedzinie bezpieczeństwa morskiego i gospodarki wodnej.
Po odbytej dyskusji rozpoczęły się kolejne wydarzenia zorganizowane w związku z tą wiekową rocznicą – fortepianowo-fletowy koncert muzyki klastycznej pomorskich artystów oraz wernisaż wystawy sztuki marynistycznej twórców z Polski. Artyści uświetniający obchody 100. rocznicy zaślubin Polski z morzem bałtyckim zostali wsparci przez mecenasów sztuki  – Grupę Energa oraz Fundację LOTOS.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z relacją fotograficzną wyjazdów studyjnych oraz śledzenia TVP3 Gdańsk, które już 18 lutego zaprezentuje film z odbytego wyjazdu.

 

 

 

Leave a Reply