Single Blog Title

This is a single blog caption
28 Listopad 2019

Anna Fotyga: Kryzys polityczny w Gruzji jest szczególnie niebezpieczny

Dzisiaj w Parlamencie Europejskim w Strasburgu odbyła się debata na temat sytuacji w krajach wschodniego sąsiedztwa. W imieniu Grupy EKR głos zabrała Anna Fotyga.

 

„Moje poparcie dla narodów naszego wschodniego sąsiedztwa jest jednoznaczne od czasów mojej pierwszej pracy w dziale zagranicznym „Solidarności”” – mówiła Fotyga

 

„Po latach niezmienne pozostają dwie kwestie – bardzo stabilna prozachodnia orientacja społeczeństw oraz ich wola bycia razem z nami, a z drugiej strony – rosyjskie dążenia do ich podporządkowania i destabilizacji” – stwierdziła minister spraw zagranicznych w rządzie Jarosława Kaczyńskiego.

Koordynator spraw zagranicznych w grupie EKR zwróciła uwagę, iż udało nam się odnieść pewne sukcesy.  „Jednak pomimo naszych starań, wciąż musimy zmierzyć się z trudnymi kwestiami. Część terytorium Ukrainy nadal znajduje się pod okupacją,  porty Morza Azowskiego pozostają zablokowane” – mówiła Fotyga, dodając, iż wciąż w rosyjskich aresztach znajdują się ukraińscy więźniowie polityczni.

„Rzeczywisty niepokój wzbudza sytuacja w Gruzji, w tym szczególnie ostatnie wydarzenia. Kryzys polityczny w tym kraju jest niezwykle niebezpieczny” – mówiła Fotyga podkreślając konieczność przeciwdziałania tym wszystkim zagrożeniom.

Leave a Reply