Single Blog Title

This is a single blog caption
14 Listopad 2018

Jubileusz 75. urodzin Mustafy Dżemilewa – kwiaty i życzenia od Anny Fotygi

Jubileusz 75. urodzin Mustafy Dżemilewa – kwiaty i życzenia od Anny Fotygi

„Z okazji jubileuszu 75. rocznicy Pańskich urodzin, proszę przyjąć serdeczne gratulacje i życzenia wszelkiej pomyślności. W tym uroczystym dniu pragnę złożyć Szanownemu Jubilatowi wyrazy szacunku oraz wyrazić wdzięczność i uznanie dla Pana postawy, wielokrotnie przez 75 lat będącej inspiracją nie tylko dla całego narodu krymskotatarskiego, ale także całej Europy Środkowej i Wschodniej. Zawsze zaszczytem była dla mnie możliwość osobistego kontaktu. Tym bardziej żałuję, iż nie mogę dziś być osobiście obecna na tak wspaniałym jubileuszu.

Droga do wielkich celów często jest długa i trudna, wymaga wytrwałości. Mało kto wie lepiej od Szanownego Jubilata, jak pozostać wolnym, nawet w najmniej sprzyjających okolicznościach. Nie tracąc przy tym pewności, że pełna wolność dla całego narodu z pewnością nadejdzie. Także dziś, gdy historia w naszej części świata wydaje się po raz kolejny powtarzać, pozostaje Pan symbolem nadziei na triumf prawdy i niechybną klęskę najeźdźcy. Zawsze z uznaniem odnoszę się do Pana optymizmu i siły oraz życzę, aby towarzyszyły one Szacownemu Jubilatowi jak najdłużej.

W dniu Pańskiego jubileuszu składam Panu serdeczne życzenia dobrego zdrowia, spełnienia wszelkich marzeń i realizacji wyznaczonych celów, w tym szybkiego i ostatecznego pozbycia się rosyjskich okupantów. Proszę, Szanowny Jubilacie, przyjąć zapewnienie, iż zawsze może Pan liczyć na moje wsparcie” – napisała Anna Fotyga w specjalnym liście wręczonym podczas uroczystego posiedzenia Kurułtaju, wraz z wiązanką biało–czerwonych kwiatów.

Leave a Reply