Single Blog Title

This is a single blog caption
18 Wrzesień 2018

Misja SEDE na Ukrainie

Pierwszy dzień kierowanej przez Annę Fotygę misji SEDE na Ukrainie obfitował w szereg spotkań skoncentrowanych na kwestiach bezpieczeństwach na wschodniej Ukrainie oraz Krymie, w szczególności na morzach Czarnym oraz Azowskim. Podczas spotkania w ministerstwie obrony gen Petrenko przedstawił zachodzące w ukraińskiej armii reformy, rozwój przemysłu obronnego, w tym współpracy z Europejską Agencją Obrony. Sytuacja na wschodzie była tematem spotkania w Radzie Bezpieczeństwa Ukrainy oraz członkami komisji obrony i spraw zagranicznych Rady Najwyższej Ukrainy. Europosłowie sytuację na okupowanym Krymie omówili podczas spotkania z liderami Tatarów krymskich – Mustafą Dżemilewem oraz Refatem Czubarowem.
Misja SEDE o zaangażowaniu UE oraz innych instytucji we wzmocnienie ukraińskiego bezpieczeństwa rozmawiała także podczas spotkań z kierownictwem misji EUAM oraz OBWE. Europosłowie spotkali się także z szefem Państwowego Biura Śledczego, a także dyplomatami państw członkowskich UE oraz Kanady i Stanów Zjednoczonych. Anna Fotyga odbyła także szereg spotkań bilateralnych.
Także czwartek będzie dniem rozmów z przedstawicielami najwyższych władz ukraińskich. We wtorek i środę misja SEDE uda się na południe i wschód Ukrainy.

 

Leave a Reply