Single Blog Title

This is a single blog caption
31 Sierpień 2018

Uroczyste posiedzenie Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność”

O godz. 13:00 w Sali BHP Stoczni Gdańskiej odbyło się uroczyste posiedzenie Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność”, w którym udział wzięła Anna Fotyga.

W trakcie uroczystości upamiętniającej 38. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych swoje wystąpienia wygłosili: premier Mateusz Morawiecki oraz przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Piotr Dudy.

Nasz rząd, rząd PiS czuje się spadkobiercą Solidarności, jesteśmy spadkobiercami wielkiej tradycji Solidarności, która była taką XX-wieczną emanacją walki o wolność naszą i waszą

– podkreślił szef rządu.

Piotr Duda zwrócił natomiast uwagę, iż:

Związek Zawodowy „Solidarność” był, jest i będzie niezależny, będzie współpracował z każdą władzą, jeżeli ta władza chce prowadzić dialog społeczny i podpisywać porozumienia korzystne dla polskich pracowników.

Podczas posiedzenia wręczone zostały także odznaczenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, zaś minister pracy, rodziny i polityki społecznej, Elżbieta Rafalska, wręczyła młodzieży szkolnej stypendia z Funduszu Stypendialnego NSZZ „Solidarność” w Gdańsku.

 

Leave a Reply