Single Blog Title

This is a single blog caption
31 Sierpień 2018

„Stocznia Gdańsk 4.0. Nowy początek”

Anna Fotyga wzięła udział w Konferencji „Stocznia Gdańsk 4.0. Nowy Początek”, która 31 sierpnia 2018 r. odbyła się w hali nr 26 „Ubotownia” na Wyspie Ostrów w Gdańsku.
Konferencja rozpoczęła się od odczytania przez Romana Gałęzewskiego, przewodniczącego organizacji międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” Stoczni Gdańskiej, listu od Prezesa Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego.

Przejęcie przez Skarb Państwa Stoczni Gdańsk i GSG Towers jest elementem wielkiego planu, wielkiego projektu rewitalizacyjnego, jakim jest odbudowa nie tylko przemysłu stoczniowego, ale także całej gospodarki morskiej wraz z żeglugą śródlądową

– podkreślił były premier RP.

Wszyscy mówcy, z premierem Mateuszem Morawieckim, ministrami: Jadwigą Emilewicz i Jerzym Kwiecińskim na czele, podkreślali, jak ważny jest to krok do odbudowy silnej gospodarczo stoczni w Gdańsku oraz całego przemysłu stoczniowego w kraju.

Minister Przedsiębiorczości i Technologii zaznaczyła, że jest to pierwszy ogromny krok do odtworzenia prawdziwej działalności biznesowej, na której niegdyś opierała się polska gospodarka, a nie kolejny projekt muzealniczy.

Konferencja przypadła w dniu 38. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych, do czego odniósł się premier Mateusz Morawiecki wspominając i dziękując w tym symbolicznym dniu strajkującym, którzy „stanęli na tamtych barykadach wolności”.

Inauguracja wielkiego programu gospodarczego ma dać początek stworzeniu w Polsce silnego przemysłu stoczniowego i całej gospodarki morskiej oraz rozwojowi żeglugi śródlądowej.

Poniżej treść listu Prezesa Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego.

Jest mi niezmiernie miło, że mogę podzielić się z Państwem moją ogromną radością płynącą z faktu, iż Stocznia Gdańsk i GSG Towers stały się w pełni własnością Skarbu Państwa oraz z tego, że już zostały przygotowane plany rozwoju terenów stoczniowych na Wyspie Ostrów.
Wykupienie tych zakładów jest olbrzymim krokiem naprzód: krokiem, który otwiera szerokie perspektywy rozwojowe oraz daje szanse na naprawdę pomyślną przyszłość. Na dodatek możemy cieszyć się z dobrej koniunktury na rynku stoczniowym i w energetyce wiatrowej. Mam więc nadzieje, że niedługo odbudowany zostanie potencjał produkcyjny stoczni, a wytwarzane w oparciu o najnowocześniejsze technologie statki, wieże wiatrowe i konstrukcje stalowe będą z powodzeniem konkurować z wyrobami innych producentów.
Przejęcie przez Skarb Państwa Stoczni Gdańsk i GSG Towers jest elementem wielkiego planu, wielkiego projektu rewitalizacyjnego, jakim jest odbudowa nie tylko przemysłu stoczniowego, ale także całej gospodarki morskiej wraz z żeglugą śródlądową. Przedsięwzięcia te były jednym z kluczowych elementów programu wyborczego PiS, a teraz są systematycznie, krok po kroku realizowane przez rząd Prawa i Sprawiedliwości, rząd obozu Zjednoczonej Prawicy. Jestem głęboko przekonany, że te oraz inne nasze działania przyniosą z czasem piękny efekt w postaci silnego gospodarką i zamożnością całego polskiego Wybrzeża

Szanowni Państwo.
Korzystając z okazji pragnę jak najserdeczniej pogratulować wyróżnionym pracownikom Stoczni zaszczytnych odznaczeń.
Panu Przewodniczącemu oraz Panom Prezesom chciałbym z całego serca podziękować za życzliwą pamięć i zaproszenie na dzisiejszą uroczystość. Niestety, z powodów niezależnych ode mnie, nie mogłem w niej wziąć udziału.
Zaś Polsce i nam wszystkim pragnę życzyć, by Stocznia Gdańsk, nasz przemysł stoczniowy i cała gospodarka morska zostały jak najszybciej odbudowane i stanowiły jedną z najlepiej rozwijających się gałęzi polskiego przemysłu. Ostatnie wydarzenia związane ze Stocznią Gdańsk oraz dzisiejsza konferencja świadczą o tym, że jesteśmy w tej materii na dobrej drodze.

Leave a Reply