Single Blog Title

This is a single blog caption
14 Czerwiec 2018

Anna Fotyga: Konsekwentnie potępiamy nielegalną aneksję integralnych części terytorium Ukrainy

W dniu inauguracji mistrzostw świata w piłce nożnej w Rosji europosłowie debatowali na temat ukraińskich więźniów politycznych przetrzymywanych w Rosji, w tym m.in. Olega Sentsova oraz przyjęli rezolucję w tej sprawie. W imieniu delegacji PiS głos w debacie zabrała Anna Fotyga.

„Cztery lata od rozpoczęcia nielegalnej aneksji Krymu Parlament Europejski wyraża solidarność z więźniami politycznymi w Rosji. Z cywilami, którzy byli prześladowani z powodu swojej lojalności i miłości do swojego kraju, do swojej ojczyzny. Dotyczy to Olega Sentsova, ale także wielu innych, m.in. przebywającego w więzieniu od dawna Bekira Deghermendziego” – mówiła podczas debaty Anna Fotyga.

Przewodnicząca Podkomisji Bezpieczeństwa i Obrony PE (SEDE) podkreśliła, że na okupowanych terytoriach dochodzi do naruszenia konwencji genewskiej, która zakazuje prześladowania ludności cywilnej.

„Konsekwentnie potępiamy nielegalną aneksję integralnych części terytorium Ukrainy i wzywamy unijnych polityków do podejmowania tej kwestii, szczególnie głośno w czasie, kiedy toczą się mistrzostwa świata” – powiedziała Fotyga.

Leave a Reply