Single Blog Title

This is a single blog caption
29 Maj 2018

Anna Fotyga o sytuacji w Libii

W Parlamencie Europejskim w Strasburgu odbyła się debata na temat sytuacji w Libii. W imieniu delegacji PiS głos w debacie zabrała Anna Fotyga.

Debata odbyła się po kolejnej konferencji libijskiej zorganizowanej w Paryżu przez prezydenta Macrona, której przebieg relacjonowała Federika Mogherini. „Życzę Libii jak najlepiej, ale biorąc pod uwagę złożoność problemów w tym kraju nie jestem optymistką” – powiedziała Anna Fotyga odnosząc się do słów wysokiej przedstawiciel UE ds. wspólnej polityki zagranicznej i bezpieczeństwa.

Anna Fotyga nawiązując do słów Mogherini, która mówiła o bogactwie Libii jakie stanowią surowce a także chętne do pracy społeczeństwo, podkreśliła, że Libia jest bogatym krajem również biorąc pod uwagę wartość środków zamrożonych w 2011 roku. Na podstawie rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ zamrożono wówczas ulokowane na Zachodzie aktywa reżimu Muammara Kadafiego o wartości ponad 66 miliardów dolarów. „Obowiązkiem społeczności międzynarodowej jest reinwestycja odsetek i dywidend we właściwy sposób umożliwiając ich zwrot w odpowiedniej wysokości i czasie” – dodała Anna Fotyga, nawiązując do przeprowadzonych ostatnio śledztw dziennikarskich, ujawniających, iż fundusze te nie są dobrze zarządzane, a odsetki i dywidendy wypływają na zewnątrz zamrożonych rachunków.

Leave a Reply