Single Blog Title

This is a single blog caption
02 Marzec 2018

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

Dnia 1 marca obchodzimy Narodowy  Dzień  Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Na Pomorzu odbyły się liczne obchody święta „Żołnierzy Niezłomnych”, w których udział wzięły władze państwowe, samorządowe, organizacje patriotyczne i obywatele.

Anna Fotyga Poseł do Parlamentu Europejskiego, nie mogła osobiście stawić się na obchodach w kraju.
W jej imieniu w pomorskich uroczystościach w: Gdańsku, Gdyni, Kwidzynie, Słupsku,Tczewie i Malborku udział wzięli pracownicy biur poselskich.

Gdyńskie obchody uroczystości Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych reprezentował asystent Roman Dambek. W celu oddania należytego szacunku bohaterom kwiaty złożono pod pomnikiem  Ofiar Komunizmu
w Gdyni.

Pod tablicą na ścianie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie gdzie w okresie stalinizmu mieścił się areszt złożono kwiaty i zapalono znicze.

W gdańskich uroczystościach Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych, centralnych i hierarchowie kościelni.

W Malborku obchody rozpoczęto na Skwerze Żołnierzy Wyklętych, gdzie zostały złożone kwiaty pod kamieniem pamiątkowym, po czym przemarsz ruszył w kierunku ronda imienia Danuty Siedzikówny  „Inki” gdzie oddano hołd i złożono kwiaty.

Dnia 3 marca 2018 r. w Człuchowie odbyły się uroczystości Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych, które rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele Św. Judy Tadeusza w Człuchowie. Następnie złożono wiązanki kwiatów pod krzyżem katyńskim. W uroczystościach udział wzięły poczty sztandarowe ze Szkoły Podstawowej w Czarnem im. Danuty Siedzikówny ps. „Inka” oraz Szkoły Podstawowej w Rzeczenicy im. Generała Władysława Andersa. Panią Poseł Annę Fotygę reprezentował pracownik biura poselskiego.

Leave a Reply