Single Blog Title

This is a single blog caption
26 Styczeń 2018

Zagrożenia związane ze stosowaniem oprogramowania Kaspersky Lab

Agencje odpowiedzialne za bezpieczeństwo cybernetyczne w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii przestrzegają przed korzystaniem z rosyjskiego oprogramowania antywirusowego. Anna Fotyga zapytała Komisję Europejską, jak do tego problemu odnoszą się instytucje europejskie:
 
Zagrożenia związane ze stosowaniem oprogramowania Kaspersky Lab
 
W związku z kolejnymi informacjami ekspertów i mediów o kontrolowaniu przez rosyjski wywiad oprogramowania antywirusowego firmy Kaspersky Lab w celu uzyskiwania nieautoryzowanego dostępu do informacji (w tym niejawnych), proszę o odpowiedź na następujące pytanie:
Czy w Komisji Europejskiej, a także innych instytucjach i agendach UE, stosowane było oprogramowanie firmy Kaspersky Lab?
Jeżeli tak to w jakim zakresie? Czy przeprowadzono analizę ewentualnych zagrożeń związanych z wykorzystaniem oprogramowania do penetracji systemów informatycznych i baz danych przez rosyjski wywiad oraz czy w ślad m.in. za decyzją amerykańskiej administracji zrezygnowano z korzystania z niebezpiecznego oprogramowania?
 
 
http://www.bbc.co.uk/news/uk-42202191
https://www.washingtonpost.com/world/national-security/russian-government-hackers-exploited-antivirus-software-to-steal-us-cyber-capabilities/2017/10/05/a01bf546-a9fc-11e7-92d1-58c702d2d975_story.html
 

Leave a Reply