Single Blog Title

This is a single blog caption
19 Grudzień 2017

Śp. gen. Edward Rowny

 

W wieku stu lat zmarł gen. Edward Rowny. Anna Fotyga skierowała kondolencje na ręce J.E. Paul W. Jonesa, Ambasadora Stanów Zjednoczonych w Polsce.

Z głębokim smutkiem przyjęłam wiadomość o odejściu w wieku 100 lat generała Edwarda Rownego. W życiu tego wybitnego amerykańskiego stratega o polskich korzeniach jak w soczewce skupia się cała trudna historia XX wieku. Służąc przez 38 lat w amerykańskiej armii Edward Rowny z odwagą, podobnie jak miliony Amerykanów i Polaków, walczył zarówno z nazizmem, jak i komunizmem. Generał Rowny pracował także jako doradca ds. wojskowych w administracjach pięciu prezydentów USA, wykazując się niebywała energią, patriotyzmem i zaangażowaniem, zdobywając ogromne uznanie i szacunek.
Z kolei polsko-amerykańskie związki doskonale łączył jako założyciel i wieloletni prezes American Polish Advisory Council.oraz Paderewski Living Memorial.
Śmierć Generała Edwarda Rownego to wielka strata dla obu naszych narodów. Proszę przyjąć, Ekscelencjo, moje najszczersze kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia dla rodziny Generała.

Anna Fotyga

Leave a Reply