Single Blog Title

This is a single blog caption
17 Listopad 2017

Anna Fotyga potępia akty terroru w Somalii

Dzisiaj w Parlamencie Europejskim w Strasburgu dyskutowano o atakach terrorystycznych, jakie miały miejsce niedawno w stolicy Somalii Mogadiszu, kiedy to w najkrwawszym zamachu w historii tego kraju zginęło około 400 osób. W debacie nad rezolucją w tej sprawie, w imieniu delegacji PiS, głos zabrała Anna Fotyga.

Europoseł PiS złożyła wyrazy najgłębszego współczucia rodzinom ofiar aktów terroryzmu w Somalii oraz społeczeństwu tego kraju. „Biorąc pod uwagę wszystkie trudności wspomniane przez autora rezolucji Charlesa Tannocka, dziesięciolecie walki z terroryzmem organizacji Al-Szabab, to jest nadal bardzo trudne zadanie” – mówiła przewodnicząca Podkomisji Bezpieczeństwa i Obrony PE, Anna Fotyga.
Zdaniem polskiej polityk pojawiła się jednak pewna nadzieja po deklaracji ze strony nowego prezydenta, Mohameda Abdullahi Mohameda, który w niedawnym wystąpieniu mówił, że zamierza tę organizację terrorystyczną zwalczyć. „Atak przy pomocy ciężarówki wyładowanej materiałami wybuchowymi, był reakcją na te deklaracje” – uważa europosłanka. W opinii minister spraw zagranicznych w rządzie Jarosława Kaczyńskiego musimy budować odporność w społeczeństwie somalijskim oraz wspierać nowy rząd, który chce walczyć z terrorystami.

Leave a Reply