Single Blog Title

This is a single blog caption
16 Listopad 2017

Anna Fotyga o prześladowaniu chrześcijan na świecie

Podczas listopadowej sesji Parlamentu Europejskiego w Strasburgu miała miejsce debata poświęcona prześladowaniom chrześcijan na świecie. W imieniu delegacji PiS w dyskusji udział wzięła Anna Fotyga.

Z najnowszego „Indeksu prześladowań” Międzynarodowego Dzieła Chrześcijańskiego „Open Doors” (Otwarte Drzwi) wynika, że ponad 215 mln chrześcijan na świecie jest narażonych na szczególnie silne prześladowania. Liczba ta nieustannie rośnie ze względu na aktywizację fundamentalistycznych grup muzułmańskich.

Anna Fotyga mówiła, że Polacy aktywnie angażują się w pomoc chrześcijanom na świecie, a 12 listopada w całej Polsce po raz dziewiąty obchodzony był Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Poświęcony był tym razem ratowaniu chrześcijan na Bliskim Wschodzie, w kolebce chrześcijaństwa.
„Polacy nie są społeczeństwem zamożnym, w dobrowolną kolektę zaangażowały się jednak miliony moich rodaków” – mówiła eurodeputowana PiS nawiązując do zbiórki pieniężnej organizowanej przez polską sekcję papieskiego stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.
Jak dodała Minister Spraw Zagranicznych w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, skala tego przedsięwzięcia, konkretne programy które finansują przedsięwzięcia na Bliskim Wschodzie – mieszkaniowe, zdrowotne, edukacyjne, powrotu do miejsc zamieszkania – czynią go unikalnym w skali światowej.

Leave a Reply