Single Blog Title

This is a single blog caption
27 Październik 2017

Anna Fotyga o problemie migracji

Podczas trwającej w Strasburgu sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego odbyła się debata na temat przeciwdziałania nielegalnej imigracji i przemytowi ludzi w regionie Morza Śródziemnego. Głos w debacie zabrała m.in. Anna Fotyga.

Przewodnicząca podkomisji bezpieczeństwa i obrony PE Anna Fotyga odnosząc się do zarzutów, które padły w czasie debaty ze strony europosłów Europejskiej Partii Ludowej, jakoby Polska uchylała się przed przyjmowaniem migrantów, zwróciła uwagę, że Polska przyjęła około miliona migrantów nie polegając na mechanizmach unijnych, o czym często się w Unii zapomina.

Nawiązując z kolei do 5. szczytu Unia Europejska–Unia Afrykańska, który będzie miał miejsce w dniach 29–30 listopada 2017 r. w Abidżanie (Wybrzeże Kości Słoniowej) europosłanka mówiła, że zdając sobie sprawę z ogromnej skali ubóstwa i przemocy jaka panuje w wielu regionach Afryki, przyjmuje z uznaniem działania zmierzające do zmniejszenia skali tych zagrożeń takich jak fundusz powierniczy dla Afryki. „Jest to słuszna inicjatywa, która miejmy nadzieję, pomoże przeciwdziałać dalszym katastrofom” – dodała polska polityk.

Ponadto Anna Fotyga złożyła wyrazy uznania Europolowi, Frontexowi, operacji EUNAVFOR MED SOPHIA, NATO i takim państwom członkowskim, jak Włochy i Grecja, które starają się zarządzać problemem migracji, a także wykorzenić jednocześnie nielegalną migrację i działalność przestępczą z tym związaną.

Leave a Reply