Single Blog Title

This is a single blog caption
15 Sierpień 2017

Uroczystości Cudu nad Wisłą, Wojska Polskiego i Wniebowzięcia NMP

Święto Wojska Polskiego, wspomnienie Cudu nad Wisłą oraz Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny – to wydarzenia, które celebrowaliśmy 15 sierpnia 2017 r. W związku z tym, Anna Fotyga wzięła udział w uroczystościach celebracyjnych, które odbyły się na terenie Gdańska.
We wtorek rano, wraz ze Stowarzyszeniem Godność, była Minister Spraw Zagranicznych RP złożyła kwiaty pod pomnikami: Jana Pawła II i Ronalda Reagana, Józefa Piłsudskiego i Anny Walentynowicz.
Następnie Poseł do Parlamentu Europejskiego wzięła udział w uroczystej Mszy Świętej w Bazylice Mariackiej, która odprawiona została o godz. 12.00, a przewodniczył jej ks. abp Sławoj Leszek Głódź Metropolita Gdański. Po nabożeństwie, Anna Fotyga złożyła kwiaty pod epitafium smoleńskim oraz tablicami pamiątkowymi oddając hołd Żołnierzom Wojska Polskiego i walecznym uczestnikom wydarzeń Bitwy Warszawskiej.
Na zakończenie, była Minister Spraw Zagranicznych RP złożyła kwiaty pod tablicą upamiętniającą Józefa Piłsudskiego zamieszczoną na areszcie śledczym przy ul. Kurkowej w Gdańsku.

Leave a Reply