Single Blog Title

This is a single blog caption
06 Maj 2017

Oświadczenie Prezesa Prawa i Sprawiedliwości w Szczecinie

5 maja 2017 r. w szczecińskiej stoczni Gryfia, odbyło się spotkanie z mediami, podczas którego swoje oświadczenie wygłosił Prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński.
„- Do 2015 r. – to czas, gdy to, co tyczy się Szczecina, Pomorza Zachodniego, było niszczone, było wyciszane.” – rozpoczął Jarosław Kaczyński.
„- Tej stoczni nie było, tej stoczni w której teraz jesteśmy nie było, a dzisiaj pracuje tutaj 1600 pracowników […] Wcześniej twierdzono, że nic się nie opłaca.” – kontynuował szef partii rządzącej zwracając uwagę, iż: „Okazuje się, że Polacy chcą wracać do kraju, bo pojawiają się miejsca pracy”.
Odnosząc się do rozwoju Pomorza Zachodniego, Prezes Prawa i Sprawiedliwości zaznaczył: „- Trzeba czynić to wszystko, co powinno być czynione, po to, żeby Polska gospodarka morska i gospodarka tego regionu ruszała. I ona będzie ruszać. Tutaj, na tej pochylni, będzie położona pierwsza stępka na pierwszy dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej prom. A dzisiaj zapotrzebowanie na promy jest bardzo duże.”
„- Mój św. p. brat mówił: „Silne Pomorze Zachodnie to polska racja stanu” – i my tę ideę realizujemy.” – przypomniał Jarosław Kaczyński.
„- Dzisiaj w Warszawie ma maszerować bardzo wiele osób w „Marszu Wolności”. Otóż, w Polsce wolność jest. Przecież ten marsz będzie zabezpieczany przez Policję. A przypomnijmy sobie, jak do 2015 r. wyglądały Marsze Niepodległości – prowokacje.” – mówił były premier odnosząc się do organizowanego dzisiaj na ulicach Warszawy przez Platformę Obywatelską marszu.
„Dzisiaj ta wolność istnieje we wszystkich wymiarach. Tylko kompletne niedostrzeganie rzeczywistości może kogoś doprowadzić do wniosku, że ta wolność jest zagrożona.” – powiedział Prezes PiS dodając: „- Szanowni Państwo, i zwracam się także do tych, którzy maszerują, nie można sobie dawać takich rzeczy wmawiać. Wy maszerujecie, bo ta wolność istnieje. […] Także tworzenie miejsc pracy to wolność. Modzi ludzie będą mieć wybór – być tu, czy wyjechać? I my tę wolność budujemy, ten aspekt wolności. Bo wolność to pojęcie wielowymiarowe.”
„- Warto przypomnieć te pytanie, które postawiła pani rzecznik, to są pytania na które w gruncie rzeczy odpowiedź została już udzielona przez pana Schetynę. Likwidacja CBA? Co to oznacza? Oznacza, że nadużycia nawet tak wielkie jak te, które odnoszą się do VAT-u mają być tolerowane. Likwidacja IPN-u – szczątki naszych bohaterów będą leżały obok albo nawet pod grobami ich katów. Czy tego chcecie? Ograniczenie 500+ – bieda ma wrócić do wielu polskich rodzin i będzie coraz mniej dzieci, a Polacy będą wypychani za granicę? Wiek emerytalny – czy polskie kobiety które mają pracować według tych przepisów do których PO chce wrócić, maja rzeczywiście być zmuszane do tego trudu? I wreszcie emigranci – czy chcemy mieć w Polsce zjawiska, które znamy z zachodu? Terroryzm i strach przed wyjściem na ulice? Czy to jest nam potrzebne? Strach przed wyjściem na spacer, często także w biały dzień, w centrum miasta? Czy chcecie mieć Państwo taką sytuację, jak w Niemczech, gdzie prasa ukrywała takie zachowania, gwałcenie kobiet?” – przypominał szef partii rządzącej.
„- Prawo i Sprawiedliwość jest partią wolności i będzie stało na jej straży. Każdy może głosować, jak chce, może pisać, co chce, my to rozumiemy. To kiedyś wolność była ograniczana.” – dodał.
„- Uczestnicząc w tym marszu i sądząc, że wolność jest zagrożona, w rzeczywistości idziecie w tym kierunku, by ta wolność była ograniczana.” – zakończył Jarosław Kaczyński

Leave a Reply