Single Blog Title

This is a single blog caption
04 Maj 2017

Międzyparlamentarna konferencja na temat WPZiB oraz WPBiO

Anna Fotyga uczestniczyła w międzyparlamentarnej Konferencji na temat wspólnej polityki zagranicznej i bezpieczeństwa oraz wspólnej polityki bezpieczeństwa i obrony, która odbyła się na Malcie.  Szefowa podkomisji bezpieczeństwa i obrony aktywnie uczestniczyła w debatach plenarych, a także w warsztatach dedykowanych wrogiej komunikacji strategicznej, prowadzonych na bazie zeszłorocznego sprawozdania Anny Fotygi. Była minister spraw zagranicznych skutecznie zabiegała o umieszczenie w konkluzjach posiedzenia zapisów o rosyjskiej agresji oraz  integralności terytorialnej Ukrainy, Gruzji i Mołdowy.

Anna Fotyga uczciła również pamięć trzynastu polskich marynarzy, którzy zginęli u wybrzeży Malty na pokładzie niszczyciela ORP „Kujawiak”.

ORP Kujawiak podczas II wojny światowej pełnił służbę patrolową i eskortową. Między innymi uczestniczył w operacji Harpoon polegającej na przeprowadzeniu konwoju z zaopatrzeniem na Maltę. Po jej zakończeniu, w nocy z 15 na 16 czerwca 1942 roku, zatonął po wejściu na minę w pobliżu portu La Valletta tracąc 13 członków załogi.

 

Leave a Reply