Single Blog Title

This is a single blog caption
05 Kwiecień 2017

Anna Fotyga o lawinie rosyjskiej dezinformacji po katastrofie smoleńskiej

W Parlamencie Europejskim w Strasburgu odbyła się debata na temat mowy nienawiści, populizmu i fałszywych wiadomości. Zabierając głos w debacie Anna Fotyga przypomniała katastrofę smoleńską, zwracając uwagę na skalę kłamstw i dezinformacji, które zalały media tuż po tym wydarzeniu przy milczącej postawie Zachodu.

„Siedem lat temu doszło do katastrofy smoleńskiej, w której zginął prezydent Lech Kaczyński, jego małżonka i członkowie polskiej elity państwowej. 15 minut później Kreml uruchomił lawinę fałszywych wiadomości. Dezinformacja była tak silna, że skutecznie trafiała do wyobraźni i świadomości zachodnich społeczeństw” – mówiła  Anna Fotyga.

Europosłanka PiS podkreśliła, że winą za katastrofę obarczono polskich pilotów wojskowych, prezydenta, jego generałów. „Musieliśmy przełknąć wszystkie formy upokorzenia włącznie z bezczeszczeniem ciał ofiar, co jest niespotykane w naszej cywilizacji”. dodała Anna Fotyga,  Minister spraw zagranicznych w rządzie Jarosława Kaczyńskiego wyraziła nadzieję, iż świat zachodni jest w stanie wyciągnąć wnioski również z popełnionych błędów.

Anna Fotyga była sprawozdawcą raportu na temat komunikacji strategicznej, który w listopadzie zeszłego roku przyjął Parlament Europejski.

Leave a Reply