Single Blog Title

This is a single blog caption
10 Listopad 2016

79. miesięcznica katastrofy smoleńskiej

Dnia 10 listopada, na dzień przed Narodowym Świętem Niepodległości, obchodzimy 79. już miesięcznicę katastrofy smoleńskiej.
Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele seminaryjnym pw. Wniebowzięcia NMP i św. Józefa Oblubieńca w Warszawie o godz. 8:00. Po nabożeństwie odbyła się wspólna modlitwa pod Pałacem Prezydenckim, której towarzyszyło złożenie kwiatów i zapalenie zniczy w intencji ofiar katastrofy.
Główna część obchodów odbędzie się wieczorem. O godz. 19 w archikatedrze św. Jana Chrzciciela odbędzie się nabożeństwo w intencji Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, jego małżonki Marii oraz ostatniego Prezydenta RP na uchodźstwie – Ryszarda Kaczorowskiego.

Po Mszy Św. rozpoczęły się społeczne obchody w przededniu Narodowego Święta Niepodległości. Delegacja Prawa i Sprawiedliwości, z Panią premier Beatą Szydło oraz Marszałkami Sejmu i Senatu na czele, złożyła wieńce kwiatów pod Grobem Nieznanego Żołnierza oraz pomnikiem Józefa Piłsudskiego, gdzie swoje przemówienie wygłosił Prezes PiS – Jarosław Kaczyński. Wigilia Narodowego Święta Niepodległości była okazją do wspólnego świętowania tej wspaniałej rocznicy. Uczestnicy śpiewali żołnierskie pieśni, a na wszystkich przybyłych czekała wojskowa grochówka.
Jak każdego miesiąca, we wszystkich uroczystościach udział bierze Anna Fotyga, Poseł do Parlamentu Europejskiego.

 

Leave a Reply