Single Blog Title

This is a single blog caption
16 Wrzesień 2014

Parlament Europejski za przyjęciem umowy stowarzyszeniowej z Ukrainą.

Anna Elzbieta FOTYGADziś Parlament Europejski zagłosował za przyjęciem umowy stowarzyszeniowej z Ukrainą. Głosowanie odbyło się równocześnie z głosowaniem ratyfikacyjnym w ukraińskim parlamencie (Werchownej Radzie).

“Cieszę się z jednoczesnej ratyfikacji, ale… uważam, że umowa stowarzyszeniowa w jej części handlowej powinna wejść w życie natychmiast” – mówiła podczas debaty Anna Fotyga.

Przewodnicząca Podkomisji ds. Bezpieczeństwa i Obrony krytycznie odniosła się do słów komisarza Stefana Fule, które w opinii Anny Fotygi stanowiły afirmację Unii Euroazjatyckiej. “To jest postulat Władimira Putina i powinniśmy uważać, jakie sygnały i gesty przekazujemy stronie rosyjskiej” – uważa Anna Fotyga.

Według prof. Zdzisława Krasnodębskiego działania podejmowane przez Parlament są spóźnione a inicjatywa tak naprawdę cały czas należy do Rosji. “W pewnym sensie można powiedzieć, że Putin w tym momencie wygrywa. Powinniśmy jako Parlament Europejski zastanowić się, co zrobić, by go uprzedzić, jak zrobić krok wcześniej niż on” – mówił europoseł PiS.

Leave a Reply