Single Blog Title

This is a single blog caption
03 Luty 2014

25. Pielgrzymka Parlamentarzystów na Jasną Górę

W niedzielę, 2 lutego 2014 roku poseł Anna Fotyga uczestniczyła w 25. Pielgrzymce Parlamentarzystów Polskich na Jasną Górę. Spotkanie rozpoczęło się od złożenia wieńca i kwiatów przed Epitafium Smoleńskim przez delegację parlamentarzystów PiS z poseł Anną Fotygą pod przewodnictwem posła Mariusza Błaszczaka. Następnie odbyła się konferencja w sali Różańcowej, po czym w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Boskiej odprawiona została Msza Święta, której przewodniczył ks. abp senior diecezji częstochowskiej Stanisław Nowak. W homilii ksiądz arcybiskup przypomniał o odpowiedzialności:

„Wszyscy powinni się kierować prawem Boskim, przykazaniami, Dekalogiem. (…) Wszyscy, szczególnie parlamentarzyści muszą być przykładem dokładności w zachowywaniu prawa, przestrzeganiu prawa, również praw państwowych, które przecież jak są mądre, dobrze ustawione, są na przedłużeniu przykazań Boskich”

Z Częstochowy parlamentarzyści udali się do Piotrkowa Trybunalskiego, gdzie modlili się przed obrazem Matki Bożej Trybunalskiej, która dekretem Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów 2 marca 2007 r. została ogłoszona patronką parlamentarzystów polskich.

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło: radiomaryja.pl

 

Leave a Reply