Single Blog Title

This is a single blog caption
02 Grudzień 2013

Poseł Anna Fotyga w obronie tczewskiego mostu

W dniu dzisiejszym, tj.2 grudnia 2013 roku politycy PiS zorganizowali konferencję prasową w Tczewie w sprawie remontu mostu tczewskiego na Wiśle. Oprócz poseł Anny Fotygi w konferencji udział wziął poseł Andrzej Jaworski, lokalni działacze PiS: szef miejskich struktur partii Zenon Żydna i radny wojewódzki Marian Szajna. Na konferencji pojawił się także prezydent Tczewa, Mirosław Pobłocki oraz przedstawiciel starostwa w Tczewie, Mariusz Wiórek, członek zarządu starostwa.

Tak jak symbolem jest Golden Gate Bridge w San Francisco, czy Tower Bridge w Londynie, tak i ten most powinien być symbolem, którego nie możemy zostawiać na samorządowych barkach – mówiła poseł Anna Fotyga.

Poseł Anna Fotyga przypomniała również, że most wymaga remontu także z innych powodów. – To obiekt, który pokazuje piękno pomysłów inżynierskich, a jednocześnie jest symbolem historii Polski. Pragnę zauważyć, że to tu we wrześniu 1939 r. trwały walki, Polacy oddali życie za Ojczyznę. Nie jest to więc sprawa samego Tczewa, ale naszego kraju. Most jest dziedzictwem narodowym. 

13 2

4

Leave a Reply