Single Blog Title

This is a single blog caption
17 Grudzień 2013

Obchody 43. rocznicy Grudnia ’70 w Gdańsku

Dnia 16 grudnia 2013 roku w Gdańsku o godz. 17.00 uroczystą Mszą Świętą w intencji ojczyzny, którą odprawił ks. abp Sławoj Leszek Głódź, rozpoczęły się obchody  43. rocznicy Grudnia ’70.

Metropolita Gdański mówił, że „Tyle już zostało wypowiedzianych kazań i przemówień, (…) a wciąż potrzeba serca każe wołać o prawdę w tym narodowym dramacie, prawdę o ofiarach, sprawiedliwości i zadośćuczynienia, którego wciąż brak – Tak jak brak jest prawdy o ostatnim, smoleńskim dramacie”.

“Wspominamy tę bolesną datę i te ofiary. Jakże wiele ich śladów niezatartych w ludzkich sercach w naszej pamięci mieszkańców Gdańska, Gdyni, Wybrzeża. Grudzień 1970 roku. Tyle już wypowiedzianych zostało kazań, tyle przemówień. Te ofiary zostały także utrwalone pomnikiem Trzech Krzyży. A wciąż potrzeba serca każe wołać o prawdę w tym narodowym dramacie – prawdę o ludzkich losach, prawdę o ofiarach sprawiedliwości i zadośćuczynienia, której wciąż brak, tak jak brak  tej prawdy także o ostatnich, smoleńskich dramatach”mówił ksiądz Arcybiskup.

Po Mszy Świętej poseł Anna Fotyga oraz inni uczestniczy uroczystości przemaszerowali pod Pomnik Poległych Stoczniowców, gdzie odbył się apel poległych, modlitwa oraz składanie wieńców.

1    2

 

Leave a Reply