Single Blog Title

This is a single blog caption
17 Grudzień 2013

Interpelacja poselska do MSZ w sprawie rozmieszczenia broni rakietowej wzdłuż granic Polski

W dniu dzisiejszym, 17.12.2013 roku poseł Anna Fotyga wystosowała interpelację poselską do ministra spraw zagranicznych w sprawie broni rakietowej rozmieszczonej przez Rosję wzdłuż granic Polski. Poniżej treść interpelacji:

 

Pan Radosław Sikorski

Minister Spraw Zagranicznych

 

Szanowny Panie Ministrze,

    dzisiejsze (17.12.2013r.) serwisy informacyjne zawierały zapowiedź wizyty szefa MSZ Federacji Rosyjskiej Siergieja Ławrowa, a także potwierdzenie wcześniejszych doniesień o rozmieszczeniu przez Rosję broni rakietowej krótkiego zasięgu wzdłuż granic Polski, w Obwodzie Królewieckim i na Białorusi. Jednocześnie strona rosyjska poinformowała o woli obu partnerów, aby podpisać mapę drogową relacji polsko-rosyjskich.

    W związku z przytoczonymi powyżej wydarzeniami kieruje do Pana następujące pytania:

1.    Czy Polska przedstawiła, jako warunek podpisania „mapy drogowej” kategoryczne zadanie wycofania przez Rosję broni ofensywnej z terenu graniczącego z Polską?

2.    Czy zgłoszony został przez Pana Ministra warunek zwrotu należącego do Rzeczypospolitej Polskiej wraku TU-154M oraz czarnych skrzynek znajdujących się w rękach rosyjskich od katastrofy smoleńskiej?

Anna Fotyga

Leave a Reply