Single Blog Title

This is a single blog caption
13 Grudzień 2013

32. rocznica wprowadzenia stanu wojennego

W Gdańsku 12 grudnia 2013 r. o godz. 17.30 odbyła się uroczystość patriotyczna z okazji 32. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Obchody rozpoczęły się na Targu Siennym zapaleniem zniczy w miejscu zamordowania Antoniego Browarczyka. Zebrani reprezentowali różne środowiska. Była młodzież, ludzie w średnim wieku i starsi, wszyscy ci którzy pamiętają tę straszną datę i nie chcą, aby została zapomniana.
 Antoni Browarczyk – lat  20. Śmiertelnie postrzelony w głowę 17 grudnia 1981 r. w śródmieściu Gdańska podczas tłumienia przez milicję i wojsko demonstracji przeciwko stanowi wojennemu. W miejscu zamordowania “Tolka” złożono wiązankę biało-czerwonych kwiatów w imieniu poseł Anny Fotygi.

Potem nastąpił przemarsz pod Pomnik Poległych Stoczniowców. W przemówieniach podkreślano z mocą, że stan wojenny był zbrodnią przeciwko narodowi polskiemu, a winnych nie rozliczono do dnia dzisiejszego. Pod Trzema Krzyżami zapłonęły znicze, pojawiły się kwiaty. W imieniu poseł Anny Fotygi złożono kwiaty, jako wyraz szacunku dla bohaterów. Na zakończenie uroczystości odbyła się wieczornica w historycznej sali BHP.

Leave a Reply