Single Blog Title

This is a single blog caption
24 Listopad 2013

Rada Polityczna PiS

Prezes Jarosław Kaczyński otwierając posiedzenie Rady Politycznej przekonywał, że w obliczu „wielu wydarzeń, afer, zmian w rządzie, całej masy plotek, zapowiedzi, że coś się jeszcze stanie”, „szczególnie istotne jest to, by potrafić odróżniać sprawy najważniejsze od tych innych”.

„Jeśli jesteśmy Polakami i chcemy, by Polska trwała (…) pierwszym zadaniem każdej dobrej władzy w Polsce (…) jest odwrócenie tego fatalnego trendu, który prowadzi do zwijania się narodu” – zaznaczył Kaczyński. Zwracał uwagę m.in. na problem demografii. “By istniała Polska, muszą istnieć Polacy. A gdyby obecne trendy się utrzymały, to przy końcu wieku będzie nas tylko 16 mln” – zauważył Prezes PiS. Jak podkreślił, tę kwestię trzeba uznać za najważniejszą; bez jej rozwiązania wszystkie inne tracą znaczenie.

Za drugą ważną sprawę uznał rozwój i wyrwanie się z sytuacji „pułapki średniego rozwoju”. Bez tego, mówił, „Polska nie ma szans na rozwiązanie swoich spraw i problemów”. „Te dwa problemy musimy postawić w centrum naszych zainteresowań” – podkreślił Jarosław Kaczyński.

Rada Polityczna PiS dokonała także wyboru m.in. wiceprezesów PiS, członków Komitetu Politycznego i Przewodniczącego Komitetu Wykonawczego.

 

Poniżej prezentujemy treść uchwały podjętej przez Radę Polityczną PiS.

Uchwała Rady Politycznej PiS z dnia 23.11.2013r. (1)

 

Źródło: www.pis.org.pl

Leave a Reply