Single Blog Title

This is a single blog caption
28 Październik 2013

Poseł Anna Fotyga ws. referendum Ratuj maluchy i starsze dzieci też

Wystąpienie w sprawie rozpatrzenia obywatelskiego wniosku o poddanie pod referendum ogólnokrajowemu sprawy o szczególnym znaczeniu dla państwa i obywateli dotyczącej systemu edukacji – ˝Ratuj maluchy i starsze dzieci też˝

***

Poseł Anna Fotyga:

Panie Marszałku! Szanowny Przedstawicielu Wnioskodawców! Wysoka Izbo! Pani Minister! Zanim przejdę do meritum, jedna uwaga do pani minister. Państwo zachwycacie się odgłosem ze strony państw członkowskich Unii Europejskiej wobec wprowadzanych w Polsce reform. Ja chcę powiedzieć jedno. Otóż nawet na forum Unii Europejskiej inicjatywa miliona obywateli uzyskała swoją rangę, a państwo nie chcecie tego przyznać inicjatywie miliona rodaków. To jest ta jedna uwaga.

Wystąpienie z dnia 24 października 2013 roku:

[flv:http://fotyga.pl/wp-content/uploads/2013/10/anna-fotyga-24-10-13w.mp4]

5 lat temu, 23 października 2008 r. prezydent Rzeczypospolitej Lech Kaczyński zwołał okrągły stół oświatowy. Prawie 3 miesiące trwały dyskusje w gronie przedstawicieli rodziców, nauczycieli, ich związków zawodowych, ekspertów, wszystkich środowisk, również rządu, chociaż uczestnictwa odmówiła autorka samej reformy, pani minister Hall. W wyniku tych konsultacji prezydent Rzeczypospolitej, strażnik konstytucji, przyznał rację rodzicom (Dzwonek) i zawetował ustawę zmieniającą ustawę o systemie oświaty. Wówczas Wysoka Izba raczyła odrzucić weto prezydenta.

Mam do pani minister pytanie. Jak długo państwo będziecie kwestionować oczywiste fakty i ówczesny głos prezydenta, że Polska nie jest przygotowana do tej reformy, że w dobie kryzysu nie dysponuje dostatecznymi funduszami i nie chce ich przeznaczać na to, żeby przygotować system szkolny? Dziękuję. (Oklaski)

Leave a Reply