Single Blog Title

This is a single blog caption
29 Wrzesień 2012

Marsz „Obudź się Polsko!”

Dziś, tj. 29.09.2012 r. ulicami Warszawy przeszedł marsz „Obudź się Polsko!” w obronie demokracji, pluralizmu mediów i swobód obywatelskich. Jak się szacuje wzięło w nim udział ok. 100 tys. osób z całej Polski. Do Warszawy przyjechało 500 autokarów, 4 pociągi specjalne i kilkadziesiąt busów.

Marsz poprzedziła konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Podczas konwencji występowali zarówno politycy PiS jak i przedstawiciele różnych grup społecznych, pokrzywdzonych przez rząd Donalda Tuska. Prezes Jarosław Kaczyński podkreślił, że trzeba zakończyć dzielenie Polaków na lepszych i gorszych. Zapowiedział także, iż już w poniedziałek jego ugrupowanie przedstawi kandydata na premiera rządu ekspertów a za kilka tygodni – złoży wniosek o konstruktywne wotum nieufności.

Ok. godz. 13 na pl. Trzech Krzyży rozpoczęła się Msza Święta, w której uczestniczyli m.in. parlamentarzyści PiS, dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk oraz przedstawiciele NSZZ “Solidarność”. Mszy przewodniczył proboszcz warszawskiej parafii św. Augustyna ks. prałat Walenty Królak. Po nabożeństwie wielotysięczny marsz przeszedł ulicami Warszawy na Pl. Zamkowy.

Źródło: www.mypis.pl

Leave a Reply