Single Blog Title

This is a single blog caption
24 Lipiec 2012

Śledztwo w sprawie nieprawidłowości w ARR i resorcie rolnictwa.

Stołeczna Prokuratura Okręgowa wszczęła śledztwo w sprawie nieprawidłowości w Agencji Rynku Rolnego i resorcie rolnictwa. Postępowanie będzie dotyczyć artykułu 231 kodeksu karnego, czyli przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez pracowników ARR i resortu rolnictwa w związku z niepodjęciem skutecznych działań z tytułu nadzoru właścicielskiego nad spółką z o. o. Elewarr.

O sprawie domniemanych nieprawidłowości w Elewarze zrobiło się głośno po „ aferze taśmowej” . Posłowie PiS, którzy odwiedzili siedzibę spółki Elewarr ocenili, że potwierdziło się wiele faktów, które znalazły się na ujawnionych przez media nagraniach rozmów działaczy związanych z PSL.W oparciu o uzyskane informacje, jakie poseł Przemysław Wipler wraz z posłem Dawidem Jackiewiczem zdobyli w ubiegłym tygodniu zapoznając się z częścią dokumentacji spółki przygotowany zostanie raport.

W dniu wczorajszym poseł PiS Przemysław Wipler złożył wniosek do sądu o wykreślenie z KRS danych członków rady nadzorczej spółki Elewarr nadzorowanej przez Agencję Rynku Rolnego. Według posła podejmowali oni niezgodne z ustawą kominową decyzje w sprawie wynagrodzeń dla zarządu firmy.

 

Źrodło: PAP/RP

Leave a Reply