Single Blog Title

This is a single blog caption
30 Maj 2012

Konferencja pod bramą stoczni gdańskiej.

Konferencja prasowa poseł Anna Fotygi, posła Andrzeja Jaworskiego i Anny Wirskiej pod bramą stoczni gdańskiej.

Poseł Anna Fotyga przedstawiła podczas konferencji dwa pomniki światowego dziedzictwa.

Pierwszy pomnik to zwycięstwo Solidarności nad komunizmem. Symbolem jest oczywiście Stocznia Gdańska im. Lenina, który to napis studenci sztuk pięknych przysłonili umieszczając „Solidarność”, będący symbolem prawdy historycznej. Poseł podkreśliła, że na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO zostały wpisane postulaty polskiego „Sierpnia ‘80”.

Drugim pomnikiem było uznanie przez Centrum Światowego Dziedzictwa UNESCO, że obóz Auschwitz-Birkenau jest niemieckim nazistowskim obozem koncentracyjnym i zagłady. USA są członkiem UNESCO i powinny wiedzieć jaka jest prawda historyczna. Barack Obama wyrządził nam Polakom ogromną krzywdę, która powinna być zrekompensowana.

Poseł Anna Fotyga podkreśliła, że umieszczenie napisu „Solidarność” przykrywającego napis „im. Lenina” jest odzwierciedleniem prawdy historycznej o Stoczni Gdańskiej, ponieważ to tam Solidarność w sposób pokojowy pokonała system komunistyczny. Prezydent Gdańska – Paweł Adamowicz próbuje odwrócić logikę.

Podczas wręczania Medalu Wolności Janowi Karskiemu prezydent Obama użył określenia „polski obóz śmierci” . Poseł Anna Fotyga uważa, że prezydent Obama tą wypowiedzią ogromnie skrzywdził Polskę i Polaków. Zadośćuczynieniem mogłyby być przeprosiny Obamy. Poseł Anna Fotyga podkreśliła, że w tej chwili każdy Polak powinien występować z listem do Prezydenta Obamy, wnosząc o przeprosiny. Sama też taki list napiszę – powiedziała Anna Fotyga. Polskie władze: Prezydent – Bronisław Komorowski, premier – Donald Tusk i minister – Radosław Sikorski powinni rozpocząć energiczną akcję i starać się o przeprosiny.

Leave a Reply