Single Blog Title

This is a single blog caption
30 Kwiecień 2012

Święto Flagi – 2 maja

Zbliża się 2 maja Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto flagi obchodzone jest w Polsce po raz ósmy. Polskie święto wprowadzone zostało ustawą z dnia 20 lutego 2004 r. o zmianie ustawy o godle,  barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej, ma popularyzować  wiedzę o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. Podobne święta obchodzone są w wielu krajach, m.in w Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Szwecji, Litwie czy Estonii.

Wielkim orędownikiem i krzewicielem Dnia Flagi był śp. Lech Kaczyński Prezydent RP, a także jego bliski współpracownik śp. Aleksander Szczygło.

„Święto Flagi jest między innymi dlatego potrzebne, żeby odbudowywać to, co jest polskim patriotyzmem, co przecież nie zanikło w ogóle, ale pod wpływem potężnej propagandy, pod wpływem propagandy, w ramach której najlepszą drogą dla Polski to swoiste rozlanie się w Europie, swoisty taki półzanik” – tak 5 latatemu na antenie Polskiego Radia o kultywowanie Dnia Flagi RP apelował Prezydent Lech Kaczyński.

Bez wątpienia dziś coraz bardziej uświadamiamy sobie, jak wielką wartość stanowi Nasza narodowa tożsamość i własne, niepodległe państwo. Z roku na rok coraz chętniej manifestujemy przywiązanie do polskości i Ojczyzny, a biało czerwona flaga stała się symbolem Naszej Dumy.

Zachęcam wszystkim Pomorzan do wywieszenia w tym dniu biało czerwonych flag.

Leave a Reply